![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Tekök 14534219
*
nr 1453 4219
Tekök
2 st, Pläter. Höjd: 38-42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2022
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 23:26:15
1
300 kr
7/3 19:37:54
2
350 kr
7/3 20:24:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter tekök
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:24
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43
-
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6218 Lampskärmar
3 st, Firma Svenskt Tenn
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45
*
Tekök
nr 1453 4219
Tekök
2 st, Pläter. Höjd: 38-42 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 23:26:15 | 1 | 300 kr |
7/3 19:37:54 | 2 | 350 kr |
7/3 20:24:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter tekök
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:24 -
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53 -
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43
-
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6218 Lampskärmar
3 st, Firma Svenskt Tenn
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45